Pyszne polskie zupy

Pyszne polskie zupy

W tradycyjnej kuchni polskiej olbrzymią rolę odgrywają zupy – zwyczajowo stanowią pierwsze danie bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie obiadu. Jednak polskie zupy polskie to nie tylko rosół, grzybowa czy żurek. Poznaj pomysły na inne domowe zupy i zainspiruj się!

Tradycyjne polskie zupy na lato pełne słońca

W trakcie lata nie masz ochoty na ciężkie dania i szukasz lekkich, tradycyjnych potraw dla siebie i swojej rodziny? Doskonałym wyborem w tej sytuacji są polskie zupy. Chłodnik ogórkowy zapewni orzeźwienie w dzień pełen słońca, ale i nasyci. Co więcej, przygotowanie go zajmie Ci niewiele czasu! Wystarczy, że przygotujesz Bulion z kostki warzywnej Kucharek i po ostudzeniu dodasz do niego starte i odciśnięte ogórki, czosnek i koperek. Do chłodnika idealnie pasują mleko, kefir lub jogurt naturalny, a także jajko ugotowane na twardo.

Dobrym pomysłem na letni posiłek okaże się również kapuśniak z młodej kapusty – jeśli dodasz do niego ulubioną kiełbasę, czy mięso ze skrzydełek kurczaka, nie będziesz musiała robić drugiego dania. Taki kapuśniak będzie najlepiej smakował z młodymi ziemniakami pokrojonymi w kostkę i marchewką, a do smaku wystarczy dodać ziele angielskie, liść laurowy i Przyprawę do potraw Smak Lata Kucharek.

Zielone polskie zupy

Do tradycyjnej kuchni polskiej bez dwóch zdań należy zupa szczawiowa. Przygotowana na wywarze z żeberek ma smak nie do podrobienia – jednocześnie delikatnie wędzony, kwaśny i aromatyczny. Podawana z tłuczonymi ziemniakami i jajkiem przypomni Ci smak dzieciństwa, a zabielona śmietaną nasyci i doda energii.

Zupa krem ze szpinaku ma wiele zalet – z powodzeniem można przygotować ją latem, jak i zimą, bo wykorzystasz do niej świeże lub mrożone liście. Przed wymieszaniem z bulionem i zblendowaniem należy podsmażyć szpinak i pozostałe warzywa na patelni i doprawić Przyprawą do potraw Kucharek.

Czosnek i por – nieodzowne w kuchni polskiej

Kuchnia polska bardzo lubi mocne smaki – nie stroni się w niej od cebuli i innych bardzo aromatycznych dodatków, jakimi są również czosnek i por. Smak zupy czosnkowej będzie zależał od tego, co zrobisz z czosnkiem – można go upiec albo usmażyć, albo też zrobić jedno i drugie. Niezbędnym dodatkiem do kremu czosnkowego jest śmietanka i cebula, a do zagęszczenia jej można wykorzystać mąkę lub ziemniaki, które należy dodać przed zmiksowaniem całości. Taką zupę polską najlepiej dopełnią grzanki smażone na oliwie.

Krem z porów to kolejny mocny smak wyróżniający się spośród tradycyjnych zup. Podsmażone z Przyprawą do potraw Smak Natury kawałki pora staną się aromatyczne i będą perfekcyjną bazą dania. Do bulionu można dodać tylko ziemniaki i śmietanę, by całość zyskała odpowiednią konsystencję, a za resztę odpowiedzialne będą dodatki. Świetnie sprawdzi się świeży chleb, kawałki boczku, sery pleśniowe lub prażone migdały.

Tradycyjne zupy to dania szybkie i proste w przygotowaniu, które stanowią dodatek lub nieraz pełen zestaw obiadowy. Dodaj je do swojego codziennego menu, by cieszyć się pysznymi i pełnymi zdrowia obiadami!