Jakie menu przygotować na sylwestra w domu?

Jakie menu przygotować na sylwestra w domu?

Sylwester w domu jest świetną okazją, by Nowy Rok przywitać z najbliższymi w towarzystwie najlepszych przekąsek i dań. Smaczne menu sylwestrowe jest niemniej ważne niż odpowiedni na tę okazję wystrój mieszkania. Jakie dania zachwycą wszystkich gości i zrobią na nich pozytywne wrażenie?

Co przygotować na sylwestra?

Każda impreza wymaga od gospodarza skomponowania zaskakującego menu. Sylwester 2021 zbliża się wielkimi krokami dlatego, aby zrobić pozytywne wrażenie na gościach, warto odpowiednio wcześniej zaplanować posiłki. Sylwester jest tylko raz w roku, więc dania powinny być dobrane stosownie do tej okazji. Najlepsze, a zarazem  najpopularniejsze są przekąski nadziewane na wykałaczki, tzw. koreczki — np. z pomidorków koktajlowych, oliwek, papryki, sera.

Posiłki, które można zjeść na jeden kęs,  tzw. finger foods zawsze cieszą się dużą popularnością wśród gości, szczególnie na domówkach sylwestrowych. Krakersy w roli głównej dają duże możliwości kompozycyjne z uwagi na ich podzielność i mnogość opcjonalnych dodatków, np. można zrobić wersję wege z warzywną pastą lub hummusem, lub wersję z tuńczykiem i dodać liść szpinaku czy kiełki lucerny.

Jak dobrze skomponować menu sylwestrowe?

Każda domówka, także sylwester, to okazja, aby spędzić miło czas w gronie najbliższych. Jednocześnie taka uroczystość nie może odbyć się bez pysznych posiłków. Jak wiadomo, to przekąski najczęściej cieszą się dużym powodzeniem wśród gości, ponieważ podaje się je już na początku — by móc po nie swobodnie sięgać w trakcie imprezy. Ponadto są proste w przygotowaniu, a odpowiednio skomponowane kuszą kolorami i smakiem.

Dobrze dobrane menu sylwestrowe powinno być przede wszystkim różnorodne, zawierać sprawdzone klasyki, np. papryka nadziewana ryżem i mięsem, ale też mniej oczywiste propozycje takie jak łosoś w galarecie, czy ciekawie wyglądająca, ułożona w podłużnych szklanych naczyniach sałatka z tuńczyka, jajek, kukurydzy i ogórków.

Menu na każdą zabawę w domu musi być jednak bogate. Co przygotować na sylwestra, aby goście zapamiętali zabawę na dłużej? Zaskoczeniem będzie fasola po bretońsku z kiełbasą, boczkiem i cebulą. Urozmaicona klasyka osadzona w sylwestrowej odsłonie nie jest z pewnością nudną propozycją.

Wyjątkowe propozycje sylwestrowych przekąsek

Sylwester 2021 to idealna okazja, aby postawić na nieco bardziej wyszukane dania. Dzięki Przyprawom marki Kucharek — komponowanie posiłków i wydobywanie z nich wyjątkowego smaku staje się banalnie proste. Przykładem takiego dania, zaserwowanego w elegancki sposób jest tatar ze śledzia.

Wśród specjalnych dań nie może zabraknąć także pasztetu z ciecierzycy z gruszką. To idealna propozycja wegetariańskiego dania, które posmakuje również mięsożercom. Powyższe propozycje potraw nie są pracochłonne, a z pewnością sprawią, że impreza sylwestrowa zostanie zapamiętana na długo. Wszystko za sprawą menu, które uwzględnia nowe wariacje smaków, nie zapominając przy tym o sprawdzonych klasykach.