Aktualności

2017-12-27
W czasie karnawałowych spotkań i zabaw na stole nie powinno zabraknąć smacznych przekąsek, finezyjnych przystawek i wyjątkowych dań głównych. Warto zrezygnować z dużych i treściwych porcji na rzecz nieco mniejszych, ale za to o niepowtarzalnym smaku.
2017-12-26
Łatwość przyrządzania sałatek oraz praktycznie dowolna kompozycja składników sprawiają, że są one niezastąpionym dodatkiem do obiadów, a także samodzielną przekąską. Sekretem każdej sałatki są odpowiednio dobrane, świeże składniki oraz przyprawy, które podkreślają smak i aromat dania.
2017-12-26
Gdy za oknem temperatura spada poniżej zera warto pomyśleć o tym, aby w codziennym menu pojawiły się przynajmniej dwa ciepłe dania. Rozgrzewające i sycące dostarczą organizmowi brakujących wartości, a odpowiednio przyrządzone wywołają zachwyt swoim smakiem.
2017-12-25
W trakcie karnawału warto puścić kulinarne wodze wyobraźni. Na spotkania ze znajomymi warto przygotować specjalne menu, pełne rozmaitych przekąsek. I wcale nie chodzi o to, aby spocząć na tych już dobrze znanych propozycjach.
2017-12-01
Święta to nie tylko chwile spędzone z najbliższymi, ale również wielka kulinarna uczta na którą wszyscy czekają. Czerwony barszcz z uszkami, karp czy kutia bez których wprost nie wyobrażamy sobie wigilijnego stołu, to dopiero namiastka świątecznych pyszności. W kolejne dni prym wiodą pieczenie, zupy rybne i inne smakołyki.
2017-12-01
Zapach pomarańczy i prawdziwej choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i wymarzony prezent od najbliższych, to wszystko składa się na niezwykłą atmosferę Świat Bożego Narodzenia.
2017-12-01
W wielu domach wciąż najważniejsza jest tradycja… Na stole co roku pojawiają się te same potrawy. Barszcz czerwony z własnoręcznie lepionymi uszkami z nadzieniem grzybowym, kapusta z suszonymi grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie w przyprawie korzennej.
2017-12-01
Na polskich stołach w okresie świąt dominuje barszcz czerwony serwowany z uszkami. Zaraz po nim prym wiedzie zupa grzybowa – równie smaczna, aromatyczna, po prostu wyjątkowa.
2017-09-12
Tak jak powiedział Michel Moran, zupy to polska specjalność. Wielu z nas nie wyobraża sobie obiadu bez pierwszego dania, czyli właśnie zupy. Późną wiosną i latem jemy ją w postaci chłodnika, a jesienią i zimą w formie gęstych kremów czy treściwych i rozgrzewających posiłków.
2017-09-04
To już siódmy sezon programu, w którym dynamicznie i smacznie zarazem pokazujemy, jak przygotować wyjątkowe dania na jesień.

Strony

YouTube Link